Pick-up severlere, güzel ve kullanışlı bir fikir 🙂

Pick-up çok kullanışlı bir araç. Daha da kullanışlı bir hale getirmek mümkün…Özellikle doğaya çıkmayı ve kamp yapmayı sevenler için güzel bir düşünce. Bir karavan olmasa da yine de gayet konforlu sayılabilir. Kendinizi çadıra kıyasla daha güvende hissedebilirsiniz. Hem hava koşulları için hemde vahşi hayvanlar için  daha korunaklı olacaktır. Ayrıca kurma – toplama derdi yok. Aracınıza tam anlamıyla sabitlemediğiniz için isterseniz tekrar sökebilirsiniz. Her pick-up bu iş için uygun olmayabilir. Yine bazı pick-up’ların arka kısmındaki alan küçük olabiliyor yada arka kısmın üstünü kapattırmamış olabilirsiniz. Bu durumda içinde uyumak için yeterli bir alan olmasa da, bu sürgülü sistemi malzeme taşımak için yapabilirsiniz. Sizi yazıyla baş başa bırakılım değerlendirmeyi siz yapın.

İlk fotoğrafta iskeletimizi yerleştiriyoruz. Bu kısımın dengeli ve sağlam olması gerekiyor. Gönye ile parçaların iyice düz durduğundan emin olun. Yoksa çekmecenin ileri geri hareketi sırasında sürtmeler oluşabilir.

pick-up

Sürgü orta kısımda olacak. Kenar kısımdaki boşlukları başka şekilde değerlendirebiliriz.

pick-up

Bu fotoğrafta kullanılan birleştirme malzemelerini görüyoruz. Siz belki farklı bir yöntem de kullanalabilirsiniz.

pick-up

Burada önemli olan bu vida ve somunların arasına konulan bilye sistemidir. Hem alta hem üste koymak çok önemli. Sayısının fazla olması da çekmeceye çok daha fazla yük koyabilmemize olanak sağlayacak.

pick-up

Buradaki parçayı da çekmeceyi kapalı tutmak için eklemişler. Bu kısım sağlam olmazsa hareket ettiğinizde çekmece kendiliğinden açılabilir.

pick-up

Yan kısımlardaki boşluklar için kapaklarımızı hazırlıyoruz.  Bunları vernikle daha sağlam hale getiriyoruz.

pick-up

Hazırladığımız tahtaları yerlerine yerleştiriyoruz. Açılan delikler bunları yerlerinden çıkarmak istediğimizde işimizi kolaylaştıracak.

pick-up

Boş yuvalardan birisinin görünüşü. Kapak içeri düşmesin diye alt tarafta şekildeki gibi çıkıntılar kalmalı.

pick-up

Buraya yedek bir akü konulabilir. Arka taraftaki ihtiyaçlarımızı buradan sağlamış oluruz. Hatta biraz daha masraf yaparım derseniz bir tane güneş paneli ile de şarj etme imkanınız olabilir.

pick-up

Sürgünün arasına fotoğraftaki gibi demir profil kullanılmış.

pick-up

Çekmecenin kenarları boydan boya bu iki profil ile sabitlenmiş. Burada 3 bölüm yapılmış siz isterseniz daha çok bölebilirsiniz.

pick-up

Burada da bitmiş ve kapakları kapalı olarak duruyor. Geriye sadece üst kısmın kapanması kaldı.

pick-up

Bu arada aküyü daha verimli kullanmak isteyenler bu tarz bir invertör alarak aküyü daha kolay kullanabilir. Bizim ülkemizde bu tarz bir invertör 250tl  civarında. Bu sayede hem 220v alternatif akım ile çalışan cihazları hem de usb ile çalışanları direk olarak  kullanabileceksiniz.

pick-up

Örnek olarak bizim ülkemizdeki invertörlerden biri.

pick-up

Üstünü kapattıktan sonra fazla enerji harcamayan led lambalardan tam da bu noktalara ekleyebiliriz. Hava karardığında çekmecenin içini rahat bir şekilde görebilmenizi ve  yemek yemenizi sağlayacaktır.

pick-up

İsteyen 2 tane de hoparlör ekleyebilir.

pick-up

Üst parça hem içeri hem de dışarıya doğru hareket edebiliyor. Bu haliyle de kullanırsak güzel ve kullanışlı bir masa oluyor.

pick-up

Burada da pick-up’ın son hali bulunuyor. Aklına yatan ve hoşuna gidenlere şimdiden kolay gelsin.

pick-up

Facebook Yorumları
5/5 - (2 votes)

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.