Bu tabelayı görünce girin.

Danışment Tabiat Parkı ile ilk tecrübeyi, hafta içi ailecek yaşadık. Fikir sahibi olmanız açısında bazı bilgileri paylaşacağım. Siz de bize başka kamp alanları ile ilgili yazı gönderebilir. Yazı altına yorum yapabilirsiniz.  

Danışment Tabiat Parkı Haritası 🙂

Harita böyle yerlerde çok önemli aslında. Çadırı nereye kuracağınıza buna göre karar verebilirsiniz. Aksi taktirde tuvalete ve plaja çok uzak bir yer seçmiş olabilirsiniz.

Böyle bir harita oluşturmak size yer hakkında vereceğim bilgeleri, aklınızda daha iyi konumlandırmanıza yardımcı olacaktır. Olur da giderseniz neyin nerede olduğunu daha rahat bulabilirsiniz.

Giriş

Aracımız ile giriş yaptık. Tabi bu girişi yaparken 24TL verdik. Bir daha araç için para alınmıyor.

Yolun devamında ilk sola girerseniz marketin ve günü birlik piknik yapmaya gelenlerin olduğu yere girersiniz. Bizde önce böyle yaptık ve orada birilerine sorduğumuzda çadır kurulan alanı bize gösterdiler. 

Çadır alanı

Çadır alanı oldukça geniş ve bol ağaçlık bir yer, genellikle gölgelerden faydalanabiliyorsunuz. Etrafımızdakilere sorduğumuzda boş bulduğumuz bir yere çadırımızı kurabileceğimizi söylediler. Para işi ne olacak dediğimizde onlar sizi bulur dediler 🙂 (Bir sonraki gün buldular geceliği 45TL) Bizde gözümüze kestirdiğimiz bir yere çadırımızı kurduk. Bu arada çadırımızın altına ucuzlukçularda satılan, boya yapılırken eşyaların üstüne örtülen ince naylonlardan almıştık onu serdik.

Bu alanda birçok noktada ortak elektrik panoları var. Bazıları hemen çadırın yanında olabiliyor ama en az 10mt’lik veya daha uzun bir çoklu priz almanızda daha iyi olur. Buna ek olarak elektrikli bir de lamba alın yanınıza, yine kablosu uzun olsun bunu da ağaçlardan birine asarsınız (Elektrikçilerde yaptırabilirsiniz). Gece olduğunda bununla çok daha keyifle muhabbetinizi yapabilirsiniz.  Yanında aracı büyük olanlar mini buzdolabı bile getirmiş. Aslında girişte tabelada elektrikli aletler yasak yazıyor.

Oturma yeri de olan tahta piknik masalarından da bir tane yanınıza çekin. Kalabalık zamanda yeterli oluyor mu bilmiyorum. Biz bu konuda dediğim gibi hafta içi sorun yaşamadık.

Hamak varsa kurabileceğiniz uygun ağaç bulmak çok kolay. Yine ağaçların arasına önceden bir ip gererseniz denizden geldiğinizde ıslak havlu ve eşyalarınızı asabilirsiniz. 

Ateş yakmak yasak değil fakat mangal gibi bir şeyin üstünde yakmanız için uyarıyorlar. Yerde ateş yakmamaya çalışın ceza yiyenler olmuş.

Burada neler var?

Birçok yerden faydalanmadık. Yanımızda yeterince şey vardı. O yüzden o konularda detay bilgi veremeyeceğim. Oraları kullanan başka arkadaşlar yorum olarak ekleyebilir belki.

Market var. Bu çok önemli. Birçok ihtiyacınıza cevap bulabiliyorsunuz. Mangaldan, çaydanlığa kadar bazı ekstralar da mevcut.  Fiyatlar normal sayılacak düzeyde. Ama tek tek bütün ürünleri karşılaştırmadık.

Restaurant var lahmacun, ızgara gibi yiyecekler varmış. Fiyat konusunu bilmiyorum. Hiç yemedik. 

Manav var. Yine hiç ihtiyacımız olmadı.

Manavın fotoğrafını çekmemişim. Etrafı branda ile çevrili. Plaja giderken görürsünüz.

Kır bahçesi var. Burada bir akşam çay içtik. Karton bardakta çay 3tl, tv var. 

Danışma diye bir yer var. Denizde kullanmalık birçok eşya burada var.

Ortak buzdolabı var. Burayı kullandık. Peynir, yoğurt vb… malzemelerinizi bir poşet içine koyarak dolaba koyabilirsiniz. Kimse kimsenin malını almıyor. Biraz kokuyor dolap içi ama işinizi görüyor.

Kiralık çadırlar var. Yine fiyat bilgim yok. Fakat biraz fazla yakınlar. Pek etraflarında alan yok. Hani hamak kurayım deseniz işiniz zor.

Bulaşık yıkama alanı var. Gayet kullanışlı. Tuvaletlerde bazen su bitebiliyor. Burada genelde akmaya devam ediyor. El yıkama vs.. işleriniz için de kullanabilirsiniz. Tabi en garantisi çevrede fazlalık boş şişelerden su oldurarak yanınızda bulundurabilirsiniz. Bazı basit şeyler için iyi oluyor.

Tuvalet biraz yukarıda kalıyor. Genellikle temiz, tabi kullanıma bağlı. Düzenli temizlik yapılıyor ve sabunları genellikle oluyor. Ama tuvalet kağıdı yanınızda götürün. Varsa da ben denk gelmedim. Plajda açık duşların yanında da tuvaletler var. Onları hiç kullanmadık, durumlarını bilmiyorum.

Biraz uzaktan çektim. Millet sapık var demesin diye 🙂

Denizi gayet güzel. Tabela var göreceksiniz, ben haritadan da işaretledim. Denize girilebilen yer gayet büyük ve yeterliydi. Bazı noktaların giriş kısmında biraz taş olsa da biraz açıldığınızda hem su halen belinize kadar gelecek hemde kumluk bir alana ulaşacaksınız. Kumsal kısmı da güzel. Çocuğumuzla gayet keyif aldık. Son gün biraz dalgalı ve rüzgarlıydı. Yani gittiğiniz dönemde hava durumu tabi ki çok önemli.

Plaja inen birkaç nokta var. 

Duşlar plajın yakınında iki farklı yerde. Etrafı kapalı olan 2 tane duş ve etrafı açık olan çok sayıda duş var. Hepsinde sadece soğuk su akıyor maalesef. Küçük çocuklar için özellikle biraz sorun oluyor. Etrafı açık duşlara da su yeterli gelmediğinden bir kısmı kapalı, çalışanlardan da akan su ip gibi olabiliyor. 

Kapalı olan duşlar.
Açık olan duşlar ve sağ tarafta tuvaletler.

Danışment Tabiat Parkı, Nasıl gidilir?

Edirne’nin Keşan ilçesinde, Erikli köyünün hemen yanında bulunuyor.
Google map  gibi bir programdan aratarak direk nokta atışı gidebilirsiniz. Ben buraya hazır bir harita da koyacağım. Yolun sadece son 2 km si çok kötü genel anlamda idare eder.

Danışment Tabiat Parkı Genel değerlendirme.

Biz 3 gece kaldık ve gayet memnun ayrıldık. Belki şansımıza olumsuz bir durum yaşamadık. Hafta içi olduğundan her işimizi çok sıra beklemeden halledebildik. İlk gün biz kör sinek deriz küçük sinekler vardı. Sonraki gün kayboldular. Geceleri sincap görme olasılığınız yüksek bu arada 🙂 Ben ilk gece sesine uyandım. Kerata resmen ben geliyorum diyor 🙂 

Sizde kendi yaşadıklarınızı yorum olarak ekleyebilirsiniz. Ayrıca yapmış olduğum Hayatta Kalma Uygulamasını indirip deneyebilirsiniz. İyi kamplar…

Hayatta Kalma Uygulaması
Facebook Yorumları
3.8/5 - (6 votes)
Kategoriler: Kamp Yerleri

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.