Önemli bir uygulama incelemesi ile karşınızdayız. Zor durumlarda Hayatta Kalma Uygulaması size yardımcı olsa da  Maps.me size çok faydalı avantajlar kazandırıyor. Uygulama ile gideceğiniz bölgenin yada tüm ülkenin haritasını indirmeniz mümkün. Harita boyutları da gayet makul, Türkiye’nin tüm bölgelerinin toplam boyutu şuan 200mb.

Tüm Türkiyeyi indirmek istemezseniz sadece kullanacağınız bölge için; örneğin Karadeniz bölgesini indirebilirsiniz.

Haritayı gideceğimiz yere varmadan indirdik güzel. Şimdi ne olacak?

Bu uygulama aynı zamanda navigasyon özelliğine sahip, isteyen bu özelliğini de kullanabilir. Ama biz daha çok doğada zaman geçirenlere yönelik kullanımını anlatacağız. Bulunduğunuz yerde internet çekmese bile bu uygulama GPS üzerinden tam konumunuzu bulabiliyor. Konumunuza yakın göl, nehir gibi su kaynaklarını, yolları yerleşim birimlerini görebiliyorsunuz. Hayatta kalma durumlarında bu çok önemli olacak. Su kaynağı bulmak için nereye gideceğinizi görebilmeniz çok güzel bir özellik. Yine yerleşim birimlerinin hangi yönde olduğunu bilmekte öyle.

Maps.me ile başka ne yapabiliyoruz?

Kamp yaptığınız yeri haritada işaretleyerek kaydedebilirsiniz. Daha sonra kaybolmadan dönmek için bu kaydettiğiniz yere göre konumuzu karşılaştırabilir ve hangi yöne gitmeniz gerektiğini bulabilirsiniz.

Mesafe ölçümü!

Yakınlarda bir yer gördünüz fakat tam uzaklığını kestiremiyorsunuz. Üstüne basık tuttuğunuzda o yerin size kuş bakışı uzaklığını gösteriyor ve ufak bir ok ile hangi yöne gitmeniz gerektiğini belirtiyor. Bu gerçekten çok faydalı bir özellik.

Sonuç olarak tavsiyemiz şu olacak. Eğer çok doğaya çıkıyorsanız, bu uygulamayı yanınızdan ayırmayın. Kendinize ait kamp yeri listesi de yapabilirsiniz. Yerlerinizi internetin çektiği bir zaman arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Bu arada Hayatta Kalma Uygulaması da yine olmazsa olmazlarınızdan olmalı. Onu da aşağıdaki linklerden temin edebilirsiniz.

Hayatta Kalma Uygulaması

.

Facebook Yorumları
5/5 - (3 votes)

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.